حسابداری در رستوران

صفحه اصلی - حسابداری - حسابداری در رستوران

حسابداری در رستوران

Accounting at the restaurant

سیستم حسابداری در رستوران چگونه است؟

برای انجام عملیات حسابداری در رستوران باید از سرآشپز خود یا سرآشپزهای خارج از رستوران خود بپرسید تا بفهمید که چگونه مواد اولیه خریداری شده توجه می‌نمایند. وجود کارمند حسابداری، دقت شما را در این زمینه می تواند افزایش دهد.

برای اینکه غافلگیر نشوید باید دقیق باشید. این دقت باید در زمینه حسابداری و پول‌هایی که در رستورانتان مراوده میگردد مورد توجه قرار گیرد. شاید این مسئله ساده باشد اما برای همین کار باید از متخصصان مالی و حسابداری کمک بگیرید و به صورت دایم هزینه‌ها و درآمدهای خود را بررسی نمایید.

هزینه‌های رستوران شما مانند موجودی، نیروی کار، دور ریز غذا، بیمه، و دیگر هزینه‌های سازمانی می باشد. باید بدانید در طول زمانی یک هفته چقدر هزینه پرداخت نموده اید و چه میزان درآمد باید بدست آورید تا هزینه‌هایتان را بدون مشکل پرداخت نمایید.

پیگیری درآمدهای حاصله ی شما می‌تواند موفقیت رستورانتان را تضمین نماید. برای آنکه بتوانید درآمدها را به دقت پیگیری نمایید باید تمام اسناد حسابرسی شده را مطالعه نمایید .توجه به ورودی‌های مالی مانند فروش غذا،‌ فروش کالا و … حایز اهمیت است.

یک رستوران خوب و پیروز میزان سود و زیانش را در هر لحظه از طریق محاسبه دقیق درآمد، هزینه و … میداند. محاسبه سود و زیان با اصطلاح P&L شناخته می‌شود و باید در طول مدت انجام فعالیت‌هایتان همواره به آن توجه داشته باشید.

Restaurant

از نرم‌افزارهای مالی و حسابداری رستوران استفاده کنید.

این روزها برای رستوران‌ها نرم‌افزارهای تخصصی بسیاری طراحی و تولید شده است تا علاوه بر آنکه صورت‌حساب و دیگر خدمات به صورت الکترونیکی ارایه شود، تمام ورودی‌ها و خروجی‌های مالی نیز به دست همین نرم افزارها سپرده گردد. نرم افزار حسابداری رستوران با توجه به عملیات انجام شده در رستوران ها و فستمود و سایر اماکن سرو غذا طراحی و تولید شده است و عملیات حسابداری را در این بخش سهل و آسان نموده اند.

دیدگاه خود را بنویسید