آموزش اصول حسابداری

صفحه اصلی - آموزشی - آموزش اصول حسابداری

آموزش اصول حسابداری

تصویر

آموزش اصول حسابداری :

به منظور استفاده آسانتر و راحتی کار در حسابداری باید قوانین و قواعد مخصوصی که به آنها اصول حسابداری گویند را بدانیم. قوانین و اصول حسابداری فعالیت های حسابداری را مدیریت می نماید که به آن ها (GAAP)  گفته میشود.هدف نهایی از ثبت تمام اطلاعات حسابداری، تهیه ی صورت های مالی است.صورت های مالی باعث می شوند تا موقعیت مالی یک سازمان یا شرکت را در یک نگاه بگنجانیم.

در حالت کلی صورت های مالی به دو دسته زیر تقسیم میشوند:

  • گزارش وضعیت : این نوع صورت مالی وضعیت مالی یک سازمان را در یک بازه زمان مشخص نشان میدهد.
  • گزارش جاری: این صورت‌های مالی جریان اطلاعات مالی را در یک بازه‌ی زمانی نشان می‌دهند.

برخی از اصلاحات رایج حسابداری

تراز نامه :  گزارش جاری که اطلاعات مربوط به منابع یک سازمان یا شرکت را در یک بازه زمانی مشخص تعیین میکند را ترازنامه گویند. داده هایی که در این صورت مالی بیا می گردد  معمولا شامل دارایی های نقدی موجود در صندوق یا بانک ، بدهکاری های شرکت به بستانکاران و میزان ارزش دارایی های شرکت است.

صورت حساب درآمد: گزارشی که جریان درآمدی و مخارج سازمان را در یک دوره زمانی مشخص (بصورت ماهانه ، فصلی یا سالانه) نمایش می دهد را صورت حساب درآمد (صورت حساب سود وزیان یا صورت حساب عملیات ) گویند.

صورت حساب وجوه نقد : این نوع صورت حساب شامل وجوه نقد گزارشات جاری است که روندهای وجوه نقد را در یک شرکت و در بازه ی زمانی معین شرح میدهد.

هدف کلی رشته حسابداری ایجاد یک اطلاعات مفید و جامع برای گروه های مختلف به منظور تصمیم گیری درباره سازمان یا شرکت می باشد . جهت رسیدن به این هدف باید زبان خاص و درنهایت قواعدی برای کابران آن ایجاد گردد.با یادگیری اصول حسابداری میتوانید اطلاعات مالی را بصورت قابل فهم و قابل قیاس با دیگران به اشتراک بگذاریم.

برای کسب اطلاعات جامع حسابداری و یادگیری قواعد و فنون حسابداری دوره های آموزش اصول حسابداری در مراکز مختلف دایر می باشد . دپارتمان  آموزش پردازش ارقام و انفورماتیک یزد دوره های مختلف نظیر آموزش اصول حسابداری و اموزش نرم افزار حسابداری را برگزار مینماید.برای آگاهی از دوره ها و کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره با میتوانید از طریق اطلاعات موجود در صفحه تماس با ما ،با شرکت تماس حاصل فرمایید.

دیدگاه خود را بنویسید